Informace pro Bitcoinové obchodníky začátečníky

Odjakživa platilo, že pokud si chcete něco koupit, musíte za to zaplatit. V dávných dobách to fungovalo formou směnného obchodu. Pak se do popředí dostala měna. Respektive platidlo.

šifrovací měna

Lidé si už nějak zvykli na to, že na svém účtu v bance a ve své peněžence mají určitou hodnotu peněz. Za zboží platíme papírem. Dnešní bankovky totiž nejsou kryté zlatem, jak tomu kdysi bylo. Ve své podstatě, tak jde o obyčejný potištěný papír, který má však v našich očích určitou váhu.

Ovšem vzhledem k tomu, že je půlka světa zadlužená a ekonomika úplně nefunguje, tak jak má, přišli určití lidé s nápadem, vytvořit nový typ měny tzv. kryptoměnu. Zjednodušeně řečeno jde o digitální peníze, které nikomu nepatří. Nikdo nad ní nemá kontrolu. Nikdo netuší kolik a kdo ji vlastní nejvíc, nelze ji dát do exekuce, sebrat či zastavit. Kryptoměna doslova žije vlastním životem.

První kryptoměnou je Bitcoin. Z něho vzešli následně další. Bitcoin založila skupina lidí Satoshi Nakamoto v roce 2009. Jde tedy o mladý podnik. Avšak předpovídá se mu zářná a dlouhá budoucnost. Finanční experti tvrdí, že v docela blízké budoucnosti, bude naprosto běžné, platit jak klasickými penězi tak i kryptoměnou. Na internetu existuje kolem 300 eshopů, nabízejících platbu zboží tímto způsobem.

Jak získat Bitcoin? Kde se vezme?
Vytěžíte si jej. Ne jako ropu, ale pomocí speciálního hardwaru. Těžit na počítačích bylo možné, pouhé tři roky po jeho zavedení na trh. Dnes lze koupit tzv. bitcoin miner. Jde o těžbu přes grafické karty s ASIC čipy. Aby se vám těžba vyplatila, je nutné mít nízkou cenu za elektrickou energii. Při výkonu jí spotřebujete opravdu hodně. Můžete také využít zařízení zvané pool. Centra, která jsou vybavena kvalitními zařízeními pro efektivní těžbu Bitcoinu.

mince

Při pořizování hardwaru je nutné zvážit, zda se vám to vyplatí. V některých případech je jednodušší Bitcoin jednoduše zakoupit. To lze několika způsoby. Můžete fyzicky navštívit jeden z bitcoinmatu a pomocí karty nakoupit. Lze si taky nainstalovat mobilní peněženku a tu použít k nákupu. Pro začátečníky naprosto ideální start. Udělá za vás vše, co si budete přát. Lze si je koupit také online na burzách, ve směnárnách a různých investičních webech.
K obchodování s kryptoměnou stačí odvaha a volná finanční hotovost. Přidejte se k nadšencům a otevřete si cestu k bohatšímu životu.